
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.6 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 10.2 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 2.2 g |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 200 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 80 % |
| Nominal Input Voltage | 5 V |
| Max Output Voltage | 5 V |
| Schedule B | 8504409580 |
| Output Current-Channel 1 | 200 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 5 V |
Stock: 834
Distributors
pcbx
Unit Price$1.24563
Ext.Price$1.24563
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.24563 | $1.24563 |
| 10 | $1.21999 | $12.19990 |
| 25 | $1.18237 | $29.55925 |
| 50 | $1.14458 | $57.22900 |
| 100 | $1.10799 | $110.79900 |
| 300 | $1.08649 | $325.94700 |
| 500 | $1.06541 | $532.70500 |
| 1000 | $1.04473 | $1044.73000 |
